Перейти до основного вмісту
19.11.2024 р. Гостьова лекція в рамках вебінару "Шлях до омріяної професії" (Школьний О.В.)
  • Цільова група Студенти спеціальностей 014.04 - Середня освіта (Математика), 014.09 - Середня освіта (Інформатика), 111 - Математика; викладачі факультету математики та інформатики

19 листопада 2024 року студенти та викладачі факультету математики та інформатики відвідали гостьову лекцію Олександра Володимировича ШКОЛЬНОГО, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри методики навчання математики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Олександр Володимирович - сертифікований розробник тестових завдань, експерт і старший екзаменатор Українського центру оцінювання якості освіти, автор посібників з підготовки до ЗНО з математики (у співавторстві з Захарійченком Ю.О., Школьною О.В. та Захарійченко Л.І.), є одним із авторів Державного стандарту базової середньої освіти, модельних програм з математики для 5-6 і 7-9 класів, підручника з математики для 7 класу.

Під час гостьової лекції Олександр Володимирович розповів про особливості завдань на ЗНО та НМТ з математики від початку його введення; проаналізував типи та складність завдань, які зустрічаються в таких тестах останніми роками; звернув увагу на помилки, які допускають сучасні випускники ЗЗСО на тестуваннях з математики, чим логічно підвів слухачів до важливості внесення змін у сам процес викладання математики на всіх рівнях базової та середньої освіти.

Після цього лектор розповів про модельні навчальні програми «Математика. 5-6 класи» та «Математика. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти, детальніше зупинився на їх особливостях, спричинених сучасними вимогами та загальними світовими тенденціям у навчанні математики: посилення ймовірнісної та статистичної лінії під час навчання (глибше вивчення способів отримання даних, їх зручного подання у вигляді таблиць, діаграм і графіків; розгляд способів отримання достовірних даних, вміння відрізняти повні й правдиві дані від неповних або неправдивих, а також виокремленню ознак можливої дезінформації чи маніпуляції даними); розповів про використання сучасних програмних засобів для виконання громіздких обчислень; обгрунтував корисність вивчення перед геометричним матеріалом логічних основ математики та важливість поєднання вивчення найпростіших геометричних об'єктів на площині та в просторі; наголосив на важливості вивчення елементів фінансової грамотності в ЗЗСО; розповів про особливості підручників, котрі забезпечують викладання математики в 5-9 класах за цими модельними навчальними програмами та багато-багато іншого.

Майже півторагодинна зустріч пройшла на одному диханні. Слухачі мали змогу долучатися до обговорення певних моментів, з цікавістю задавали запитання та отримували висококваліфіковані відповіді. Лекція спонукає до осмислення реалій сьогодення та їх роль у розвитку сучасної математичної освіти.

Щиро вдячні Олександру Володимировичу за велику кількість корисної та важливої інформації, за вклад у розвиток сучасної шкільної освіти, за бажання ділитися власними знаннями з молодими вчителями на шляху до їх професійного зростання.

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися і навчати!

Більше світлин можна знайти за покликанням

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності