Наукові зв’язки закордонними ЗВО, академічна мобільність:
Співробітниками кафедри алгебри та інформатики у 2011-2016 рр. виконувався договір про співпрацю з факультетом математики та фізики Сілезького технологічного університету. В рамках цієї угоди проводилися спільні наукові дослідження, результатом яких є видання навчального посібника «Операції на групах підстановок. Теорія та застосування» (автори: проф. Сущанський В.І. (Польща) та доц. Сікора В.С. (ЧНУ)).
Мобільність студентів:
-
10-12 травня 2019 року члени студентського парламенту факультету математики та інформатики на чолі з Головою студпарламенту ЧНУ, студентом нашого факультету (спеціальність 014.04 - Середня освіта (Математика)) Володимиром Крижановським взяли участь в міжнародній студентській конференціі "UKRAINIAN HOGWARTS: ОСС і філософський камінь", участь в якій взяли студенти Молдови, Румунії, Гани, м. Черкаси, м. Хмельницький та Чернівецького національного університету. Деталі -
за посиланням
- 10-13 жовтня 2019 року делегація Студентського парламенту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяли участь у Міжнародному форумі "Молодь для Молоді", який організували Студентське самоврядування Бельцького державного університету імені Алеку Руссо (Молдова). Очолив делегацію Голова Студентського парламенту ЧНУ ім. Ю. Федьковича, студент факультету математики та інформатики Володимир Крижановський (спеціальність 014.03 - Середня освіта (Математика). Деталі - за посиланням
- У листопаді-грудні 2020 року студенти спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» Ангеліна Власюк (106 група), Оксана Волянська (106 група), Яна Дімнич (206 група) та Алла Паладюк (306 група) взяли участь у спільному україно-італійському проєкті «I care in Ukraine» («Мені не байдуже в Україні»), присвяченого питанням організації інклюзивного навчання.
- З 06 вересня до 31 жовтня 2021 року студент 6 курсу спеціальності 014.04 «Середня освіта (Математика)» Андрій Теселько проходив педагогічну практику в Міжнародній школі в місті Закхо, (Автономна Республіка Курдистан, Ірак).
Мобільність викладачів:
- У 2016 році асистент кафедри алгебри та інформатики Довгей Ж.І. брала участь у 38-му конгресі генеральної асоціації вчителів Румунії, конгресі педагогічних кадрів Румунії та поза її межами
- З 8 по 12 серпня 2016 р. асистент кафедри алгебри та інформатики Довгей Ж.І. брала участь в Четвертому зібранні міжнародної літньої школи генеральної асоціації вчителів Румунії та за її межами, що відбулись в містах Ейфорія де Суд та Констанца, Румунія.
- У листопаді-грудні 2020 року викладачі кафедри алгебри та інформатики асистенти Довгей Ж.І. та Лучко В.С. і доцент Сікора В.С. (внутрішній співкоординатор проєкту) взяли участь у спільному україно-італійському проєкті «I care in Ukraine» («Мені не байдуже в Україні»), присвяченого питанням організації інклюзивного навчання.
- З квітня по вересень 2021 року доценти кафедри алгебри та інформатики Колісник Р.С. (завідувач кафедри), Сікора В.С. (внутрішній співкоординатор проєкту) та Боднарук С.Б. взяли участь в італійсько-українського проєкту «Supporting school inclusion and parenthood in Ukraine: Providing quality education, fair and inclusive, and learning opportunities for all» («Підтримка шкільного включення та батьківства в Україні: забезпечення якісної, справедливої та інклюзивної освіти, можливостей навчання для всіх»).
- З 8 листопада до 17 грудня 2021 року викладачі кафедри алгебри та інформатики Мартинюк С.В. та Шевчук Н.М. проходили міжнародне наукове стажування в Сучавському університеті Штефан чел Маре, м. Сучава, Румунія (в рамках Угоди про співробітництво між цим університетом та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича; наказ №369 від 4.11.21).
- З 15 листопада по 24 грудня 2021 року асистент кафедри алгебри та інформатики Яцько Оксана Мирославівна проходила міжнародне наукове стажування в Університеті Collegium Civitas (Варшава, Польща) (наказ 388a від 15.11.21).
- З 27 липня до 5 серпня 2022 року асистент кафедри алгебри та інформатики Лучко В.С. проходила міжнародне наукове стажування в Сучавському університеті Штефан чел Маре, м. Сучава, Румунія (в рамках Угоди про співробітництво між цим університетом та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича; наказ №165 від 24.06.22).
Реалізація програм подвійних дипломів з іншими ЗВО:
На даний момент декан факультету проф. кафедри алгебри та інформатики Мартинюк О.В. є координатором від факультету у програмі прямої мобільності (Direct Mobility) з можливістю навчання студентів факультету математики та інформатики ЧНУ на Факультеті фізики та математики (Wydział Matematyczno-Fizyczny) Щецинського університету (м. Щецин, Польща). Це нова, пілотна програма прямої студентської мобільності зі Щецинським університетом, яка в перспективі буде розширена на навчання з метою отримання подвійного диплома ступеня “бакалавра” та “маґістра” ЧНУ та Щецинського університету.
Виконання міжнародних грантових проектів:
Декан факультету математики та інформатики професор Мартинюк О.В. є учасницею двох міжнародних проєктів, у рамках яких вона вивчала Європейський досвід забезпечення якості освіти у вищих навчальних закладах (Фінляндії, Португалії, Словаччини, Польщі та Німеччини). Брала участь у тренінгах, круглих столах, дискусіях та доповідала на зустрічах генеральної асамблеї консорціуму у рамках кожного проєкту:
- TEMPUS Project 516935 –TEMPUS-1-2011-1 FITEMPUS-SMGR «Towards Trust in Quality Assurance» (TRUST).
- ERASMUS Project 562013-EPP-1-2015-1-PL-EPPKA2-CBHE-SP «Quality Assurance System in Ukraine: Development on the Base of ENQA Standards and Guidelines».
Крім того, у 2015–2019 роках Ольга Василівна Мартинюк брала участь в проекті ERASMUS+ «Система за безпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі ENQA стандартів та рекомендацій» (QUAERE). Нею було проведено тренінги за результатами проекту, одержано досвід та знання проведення акредитацій за міжнародними критеріями.
Викладачі кафедри алгебри та інформатики публікуються в рейтингових закордонних наукових журналах та беруть участь в міжнародних конференціях (детальна інформація про кількість таких публікацій та їх географію відображена в звіті кафедри).