Перейти до основного вмісту
Виховний захід "Україна в житті математиків різних епох"

Ми спадкоємці спадків розграбованих.

Ми — власники сплюндрованих святинь.

Ми вже як тіні на своїй землі,

Хто розуміє нашу ностальгію?

Ліна Костенко

Протягом багатьох століть математика в Україні розвивалася під впливом інших країн та імперій, зокрема й російської. Утиск української науки був досить великим. Та незважаючи, а зачасту й всупереч цим утискам, українські математики зуміли зробити вагомий внесок у світову науку в цілому та в математику зокрема.

20 березня 2023 року за ініціативи студентів 506 групи спеціальності 014.04 - Середня освіта (Математика) відбувся виховний захід "Україна в житті математиків різних епох". 

Слухачі познайомилися з історією розвитку математики в Україні від періоду панування царської росії до періоду радянського союзу та до часів сучасності. Доповідачі познайомили присутніх з інформацією про видатних математиків цих періодів, про їх досягнення та зачасту нелегку долю. Пам'ять про це повинна спонукати нас уникати подібних помилок у майбутньому, прагнути до забезпечення неухильного  розвитку національної науки та технологій.

Неймовірно трепетною та важливою частиною зустрічі була розмова про студентів та викладачів нашого факультету, котрі відстоюються рідну Українську державу на різних фронтах та жертвують не лише власним часом, можливістю здобувати освіту в тиші й спокої, але й життям.

Хвилиною мовчання присутні згадали полеглого в бою випускника матфаку, Олега Олеговича Ленюка (6 квітня 1999-15 травня 2022). Важко знайти слова втіхи, неможливо залікувати біль від втрати рідної, близької людини. І нехай гарний спогад про загиблого захисника України стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться в  пам'яті рідних, колег, друзів, бойових побратимів та всіх, хто знав його, любив і поважав.

Щиро дякуємо модератору зустрічі, Світлані Левицькій, за інтерв'ю з нашими студентами - Миколою Скутарем, Дмитром Сороканом та Дмитром Герасименком, котрі на даний момент перебувають в лавах ЗСУ, не забуваючи при цьому за найменшої нагоди доєднуватися до пар. Згадали й про доцента кафедри математичного аналізу Тараса Івановича Звоздецького, котрий ще наприкінці лютого 2022 року доєднався до сил ТРО. Важливими для кожного з нас є їх настанови вчити математику, залишатися людьми у будь-якій ситуації та завжди йти тільки вперед, задля кращого майбутнього нашої неньки України.

Щиро дякуємо студентам за цей захід. Дякуємо всім хто долучився.

Миру всім нам! Перемоги!

Слава Україні!

Героям слава!!!

 

Фотозвіт

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності