Міжнародна співпраця та волонтерство
З 21 по 31 липня 2022 року українські діти мали змогу відпочивати та навчатися у Міжнародному гайдівському та скаутському таборі в Данії.

Організація скаутів та гайдів Данії організувала перебування 100 дітей з різних куточків України в найбільшому наметовому таборі Европи.

До організації навчального процесу, зокрема проведення пізнавальних занять з математики, та дозвілля дітей у таборі була залучена Наталія Шевчук – кандидат фіз.-мат. наук, асистент кафедри алгебри та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Наталя відгукнулася на запрошення президентки ГО «Асоціація гайдів України» Марії Макодзеби, успішно пройшла курс «Безпечний від шкоди» та на волонтерських засадах виконувала обов’язки гайда у Міжнародному гайдівському та скаутському таборі.

Оскільки кафедра алгебри та інформатики готує майбутніх вчителів математики, то така практика є надзвичайно корисною і потрібною, а набуті знання, вміння та навички використовуватимуться під час навчального процесу.

Основна ідея та мета гайдінгу і скаутингу – всебічний розвиток дітей і допомога в розкритті їх повного потенціалу і можливостей. Скаутсько-гайдівський рух є волонтерським, він сприяє патріотичному вихованню дітей та молоді, допомагає в організації корисного дозвілля для них, здобуттю ними лідерських якостей, навичок командної роботи, розвитку кмітливості, креативності, самоорганізації, тощо. Вже понад сто років цей рух існує в світі і має величезний позитивний досвід роботи з дітьми та молоддю.

Головними темами заходів у таборі були такі: активна життєва позиція, популяризація здорового способу життя, духовний і культурний розвиток, благодійність, волонтерство, охорона навколишнього середовища, тощо. Захід відбувся в рамках державної програми реінтеграції окупованих територій, важливим пріоритетом якої є розвиток молодіжного потенціалу регіону.