Перейти до основного вмісту
12 травня студенти та викладачі кафедри алгебри та інформатики взяли участь в лекції «Сертифікація вчителя – шлях професійного зростання педагога»

12 травня в межах освітнього процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, відбулася лекція Тетяни Шоліної – головного спеціаліста відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та сертифікації Управління Державної служби якості освіти в Чернівецькій області.

Цільова аудиторія – здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «014 Середня освіта» освітньо-професійних програм «Математика та інформатика», «Українська мова та література», «Румунська мова та література».

У змісті лекції «Сертифікація вчителя – шлях професійного зростання педагога» Тетяна Валентинівна висвітила основні засади сертифікації як принципово нової процедури всебічного оцінювання професійних компетентностей вчителя відповідно до вимог чинного Професійного стандарту на теоретичному і практичному рівнях. На основі реального досвіду й отриманих результатів від початку впровадження процедури у 2019 році, Тетяна Валентинівна обґрунтувала переваги сертифікації, її вплив на мотивацію і професійне  зростання вчителя; ґрунтовно розкрила й ретельно прокоментувала логіку й структурні етапи процедури; акцентувала на технічних особливостях;  інтерпретувала емпіричні показники; поділилася корисними посиланнями. Окремо йшлося про найближчу перспективу – сертифікацію вчителів математики та української мови і літератури, яка розпочнеться вперше цього року.

За матеріалами лекції відбулося обговорення, у ході якої студенти і присутні на лекції викладачі мали можливість ставити запитання; уточнили моменти, хто, коли і за яких умов може взяти участь у сертифікації чи стати експертом.

Лекція відбулася відповідно до дидактичної карти дисципліни «Педагогіка з основами педмайстерності», яку вивчають студенти другого курсу філологічного факультету та факультету математики й інформатики (викладачі Людмила Тимчук, Наталія Кучумова, Тетяна Равлюк, Ольга Луган). Водночас гостьова лекція набула формату методичного семінару завдяки зацікавленій участі гарантів і учасників проектних груп відповідних освітньо-професійних програм.

Зокрема, в даній лекції взяли участь викладачі кафедри алгебри та інформатики - Руслана Колісник, Ольга Мартинюк, Віра Сікора, Світлана Боднарук. Важливо, що окрім студентів 206 групи, для котрих читається курс «Педагогіка з основами педмайстерності», доєдналися також студенти інших курсів ОПП "Математика та інформатика", яким цікава дана тематика.

Щира вдячність Тетяні Шоліній особисто й Оксані Палійчук – очільниці Управління Державної служби якості освіти в Чернівецькій області за дружнє сприяння і партнерську співпрацю в підготовці майбутніх педагогів української школи.

 

Інформація з сайту ЧНУ

Фотозвіт про подію - на сторінці нашої кафедри у ФБ

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності