• algebra@chnu.edu.ua
  • 58012, Україна, м. Чернівці, вул. Університетська, 28
Участь викладачів та студентів ФМІ у методичному фестивалі «Реалізація вибірково-варіативних модулів у курсі «Інформатика 10(11) класи. Рівень стандарту»

Реалізація змісту освіти в старшій школі, визначеного Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, у відповідності до навчальних планів освітньої програми для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти (затвердженої наказом МОН від 20.04.2018 № 408), починаючи з 2018/2019 н.р. забезпечується вивченням «Інформатики» як вибірково-обов’язкового предмета. 

Курс інформатики для старшої школи (рівень стандарту) має модульну структуру і складається з двох частин – базового та вибіркових (варіативних) модулів. Основою навчання інформатики в 10-11 класах є базовий модуль, зміст якого може бути розширений за рахунок вибіркових модулів. Вибіркові модулі для розширення курсу учитель добирає, відповідно до  профілю навчання навчального закладу, запитів, індивідуальних інтересів і здібностей учнів, регіональних особливостей, матеріально-технічної бази та наявного програмного забезпечення. 

Протягом трьох років учителі інформатики самостійно шукали навчально-методичне та програмне забезпечення для викладання вибіркових модулів, багато створили власних напрацювань. А вже 27 жовтня 2021 року під час онлайн-зустрічі на методичному фестивалі «Реалізація вибірково-варіативних модулів у курсі «Інформатика 10(11) класи. Рівень стандарту» п'ять вчителів інформатики міста поділилися своїм досвідом роботи з цієї проблеми. 

На заході були присутні учителі інформатики Чернівецької ТГ та гості - Ольга Мартинюк, декан факультету математики та інформатики ЧНУ, Руслана Колісник, завідувач кафедри алгебри та інформатики, Володимир Лучко, доцент кафедри диференціальних рівнянь, Сергій Мартинюк та Оксана Яцько, асистенти кафедри алгебри та інформатики, студенти факультету математики та інформатики Чернівецького національного університету.

На завершення заходу Ольга Василівна Мартинюк відзначила важливість участі в таких заходах студентів - майбутніх  учителів інформатики. Сергій Васильович Мартинюк поділився своїми враженнями від заходу.

Щиро дякуємо організаторам та спікерам фестивалю за можливість долучитися до обговорення важливих питань, до обміну досвідом. Ми впевнені, що тісна співпраця між вчителями та викладачами кафедри алгебри та інформатики сприятиме кращій підготовці майбутніх вчителів математики та інформатики до їх професійної діяльності. 

 

Наведені матеріали запозичено з сайту