Виховний захід
Напередодні Великодніх свят на кафедрі алгебри та інформатики відбувся ще один чудовий виховний захід на тему "Великдень! Що ми про нього не знаємо?", організований студентами 106 групи спеціальності «Середня освіта (Математика)».
🐣Наші першокурсники - неймовірно творчі та креативні особистості. Цікаво та захопливо вони розповіли присутнім про походження назви свята Великдень, про традиції та обряди свята в Україні й закордоном, про тонкощі створення писанок та крашанок, про те як відзначають це свято християни в Англії, Франції, Італії, Іспанії, США, Польщі, Австраліі, Мексиці, Румунії, Греції, Бразилії та Швеції. Зокрема, нагадали про те, що
⛪️ Пасха – свято дуже давнє. Українці відзначали його ще задовго до становлення християнства на землі Русі, і називалося воно Великдень – великий день. День весняної перемоги над зимою, світла над темрявою, торжества життя над смертю.
⛪️Пасха починається з давньоєврейської старозавітної Пасхи, іменованої "Песах". Сама назва "Пасха" в перекладі з івриту означає "пройти, минути", і в це поняття вкладено спогад про те, як Божа кара минула всіх євреїв, і відбулося їхнє звільнення з єгипетського рабства.
⛪️Пізніше у християн в назву свята було вкладено дещо інший сенс - це "перехід від смерті до життя, від землі до неба". Хоча саме свято базується на понятті Песаха: "Як Бог вивів євреїв із рабства єгиптян, так і християнин звільниться від рабства гріха через смерть і воскресіння Ісуса Христа".
⛪️Таким чином, святкування Великодня спочатку було зовсім не пов'язане з розп'яттям Христа. Тільки в 325 році на Нікейському соборі, де були присутні представники всіх християнських церков, було означено головні правила святкування Великодня, багато з яких збереглися й до наших днів.
⛪️На даний момент Пасха стала одним із найголовніших християнських свят.
Щиро вдячні організаторам та ведучим:
Якимович Каріні
Волянській Оксані
Савчак Надії
Костюк Юлії
Власюк Ангеліні
Морар Аліні
Хриптун Ельвірі
Григорович-Гапей Анастасії
Томюку Станіславу
та куратору 106 групи Вікторії Сергіївні Лучко за цікаву й корисну інформацію та чудовий настрій напередодні Великодніх свят!