Вибрані питання алгебри та початків аналізу
  • Кількість кредитів 3
  • Тип Обов'язковий
  • Семестр 9
  • Рівень вищої освіти Магістр
  • Підсумковий контроль Залік

Курс „Вибрані питання алгебри та початків аналізу” є обов’язковим при підготовці магістрів зі спеціальності „Середня освіта (математика)”. Вивчення курсу забезпечує вирішення завдань загальноосвітньої та методичної підготовки майбутніх фахівців. Знання, які студент повинен одержати у результаті вивчення курсу, відіграють важливу роль при вивченні вибіркових курсів, а також сприяють кращій підготовці студентів до проходження педагогічної практики та майбутньої  професійної діяльності.

Мета навчальної дисципліни полягає у забезпеченні:

• формування навичок при розв’язуванні рівнянь з цілою та дробовою частинами та вмінні їх класифікувати;
  • правильного використання основних властивостей цілої та дробової частини дійсного числа при побудові графіків функцій з цілою та дробовою частинами;
  • засвоєння методичних особливостей, що використовуються при графічному розв’язуванні рівнянь з цілою та дробовою частинами, ґрунтовного засвоєння способів дослідження різних процесів у  залежності від параметрів при розв’язуванні рівнянь в цілих числах;
  • сприяння формуванню навичок у застосуванні теоретичних знань до розв’язування лінійних діофантових рівнянь та діофантових рівнянь 2-го степеня;
  • оволодіння методикою розв’язування систем лінійних діофантових рівнянь.

Завдання вивчення дисципліни: навчити студентів вільно оперувати основними поняттями, твердженнями теорії рівносильності та властивостями елементарних функцій, функцій з цілою та дробовою частинами, розв’язувати практичні завдання з використанням отриманих знань.

Програма курсу передбачає виконання ряду контрольних робіт. Особлива увага приділяється методиці і розвитку навиків розв’язування такого типу задач, якими добре повинен володіти майбутній учитель.

Знання, які студент повинен одержати у результаті вивчення курсу „Вибрані питання алгебри та початків аналізу”, відіграють важливу роль при вивченні спецкурсів з даної спеціалізації, а також сприяють кращій підготовці студентів до проходження педагогічної практики.